Атестація робочих місць «під ключ», з гарантією! Економія часу та коштів – це реально!

5 причин провести атестацію на Вашому підприємстві:

По-перше, саме на керівника підприємства покладається відповідальність за організацію і фінансування своєчасного проведення атестації робочих місць та ознайомлення працівника під особистий підпис з умовами праці в наказі про прийом на роботу працівника.

По-друге, непроведення атестації призведе до порушення прав працівників — фактично, виконуючи шкідливі або важкі роботи, наймана особа не одержить передбачених законодавством компенсацій і соціальні гарантії. Це дає підставу працівнику розривати трудовий договір за власним бажанням без відпрацювання двотижневого строку (ч. 3 ст. 38 КЗпП), а також звернутися до суду (ст. 221 КЗпП України).

По-третє, якщо атестація не проводилася, але підприємство несе затрати на виплату компенсацій і надання гарантій працівникам (додаткові відпустки, підвищена оплата праці, спецодяг і т. д.), при перевірці можуть виникнути питання з приводу правомірності таких виплат (якщо роботодавець перебуває на бюджетному фінансуванні), а також проблеми з оподаткуванням таких виплат.

По-четверте, якщо підприємство не проведе атестацію і не надаватиме працівникам належні гарантії та компенсації, то кожний «шкідливий» працівник може звернутися до суду і вимагати відшкодування матеріального і морального збитку. У такому разі, непроведення атестації не тільки не врятує роботодавця від відповідальності, але, навпаки, стане доказом його провини.

По-п'яте, непроведення атестації робочих місць є порушенням законодавства про охорону праці, зокрема вищевказаної постанови КМУ № 442. Порушник — керівник підприємства, може бути притягнений до адміністративної відповідальності у вигляді сплати штрафу згідно ч. 1 ст. 41 КУпАП щодо порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення.

Перелік документів для проведення Атестації робочих місць:

  1. Наказ про створення комісії по проведення атестації робочих місць.
  2. Розпорядок дня підприємства.
  3. Перелік робочих місць підприємства, обладнання, адреса, де буде проводитися атестація за умовами праці.

Як на практиці визначити, чи потрібно підприємству проводити атестацію?

Роботодавець повинен організувати та провести на своєму підприємстві атестацію робочих місць, якщо його виробництво (техпроцеси, обладнання, сировина, продукція) є потенційним джерелом шкідливих і небезпечних факторів, які можуть несприятливо впливати на здоров’я працівників зараз чи в майбутньому.

Підготовка до атестації робочих місць полягає в складанні переліку всіх робочих місць і виявленні небезпечних і шкідливих факторів виробничого середовища, що підлягають інструментальної оцінкою, з метою визначення фактичних значень їх параметрів.

Для того щоб з’ясувати, чи потрібно проводити атестацію, підприємство вивчає норми охорони та гігієни праці щодо свого виробництва, а також: Списки № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, Списки виробництв, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці та Списки виробництв, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня.

Знайшовши в цих документах роботи, фактори, професії, які є на робочих місцях його підприємства, роботодавець проводить атестацію таких місць. Причому атестація повинна проводитися незалежно від того, є роботодавець юридичною особою чи приватним підприємцем.

Як проводиться атестація робочих місць за умовами праці

Основними діючими нормативними документами, що регулюють процес проведення атестації на підприємстві продовжують залишатися постанова КМУ від 01.08.1992 № 442 та Методичні рекомендації від 01.09.1992 № 41. Враховуючи постанови КМУ від 10.09.2014 № 442, від 11.02.2015 № 100 та від 11.02.2015 № 96 якими створено та надано повноваження Державні службі України з питань праці, у т. ч. щодо здійснення державного контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці та віднесенням їх до категорії з шкідливими умовами праці, а також участі в організації проведення державної експертизи умов праці із залученням Держсанепідслужби. Тому найближчим часом є очікуваними зміни як і в постанову КМУ № 442 та Методичні рекомендації № 41

Наша Команда - це PROFI, які вирішать Ваше болюче питання !

Зв'яжіться з нами і ми безкоштовно проконсультуємо Вас та підготуємо пропозицію по Вашій конкретній задачі

Форма заявка

Контакти

м. Київ, вул. Лариси Руденко, 6А, БЦ «КОЛІЗЕЙ» (метро Позняки)

+38 (097) 686 28 04

+38 (093) 270 26 32

ohrana-trud.com.ua@ukr.net

ohranatrud2018@gmail.com

пн-пт 9:00-18:00